A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство "Близнюківська центральна районна лікарня"

Історична довідка

Комунальне підприємство «Близнюківська центральна районна лікарня»

Історія медицини в районі розпочалася зі створення у 1903 році лікарні в селі Добровілля.

Близнюківська центральна районна лікарня побудована за рішенням повітових Земських зборів в 1910 році заповітом І.В. Коростовцева (місцевий поміщик).

У 1923 році за новим адміністративно-територіальним розподілом, було утворено Близнюківський район Харківської області. В районі працювало 9 лікарів і 23 середніх медичних працівників.

У 1935 році у Близнюках побудували простору лікарню, з поліклінікою, пологовим відділенням, дитячою консультацією, санітарну станцію. У поліклініці працював зубний кабінет.

З 1936 року головним лікарем Близнюківської лікарні призначений Микола Олександрович Добровольський, який зробив великий внесок у розвиток Близнюківської ЦРЛ (1936-1958рр.).

Близнюкіська лікарня, як і більшість земських лікарень, з честю виправдала своє призначення в боротьбі з епідеміями, в наданні допомоги хворим  і пораненим у роки громадянської війни та в лихоліття суворих випробувань Великої Вітчизняної війни.

У після воєнні роки лікарню було відновлено та налагоджено роботу (згідно наказу по Близнюківському райздороввідділу від 25 січня 1945 року №6).

Найбільшого розвитку медичне обслуговування набрало з 1958 року, коли в Близнюках закінчили будівництво медичного  містечка (нова лікарня на 100 ліжок, поліклініка). В лікарні працювало 16 лікарів, 58 фельдшерів та медсестер.

Подальший розвиток лікарні розпочинається в 1983 році, коли розпочато будівництво нового 3-ох поверхового лікарняного корпусу на 320 ліжок.

На теперішній час Близнюківська ЦРЛ складається з 4 стаціонарних відділень загальною вмісткістю 70 ліжок: терапевтично-неврологічне відділення – 40 ліжок, хірургічно-гінекологічне відділення – 17 ліжок, дитяче відділення – 8 ліжок, інфекційне відділення – 5 ліжок, а також поліклінічне відділення, прийом в якому ведеться за 15 спеціальностями. В поліклінічному відділенні для зручності надання медичної допомоги розгорнуто 16 ліжок денного стаціонару.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування