A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство "Близнюківська центральна районна лікарня"

Історична довідка

Комунальне підприємство «Близнюківська центральна районна лікарня»

Історія медицини в районі розпочалася зі створення у 1903 році лікарні в селі Добровілля.

Близнюківська центральна районна лікарня побудована за рішенням повітових Земських зборів в 1910 році заповітом І.В. Коростовцева (місцевий поміщик).

У 1923 році за новим адміністративно-територіальним розподілом, було утворено Близнюківський район Харківської області. В районі працювало 9 лікарів і 23 середніх медичних працівників.

У 1935 році у Близнюках побудували простору лікарню, з поліклінікою, пологовим відділенням, дитячою консультацією, санітарну станцію. У поліклініці працював зубний кабінет.

З 1936 року головним лікарем Близнюківської лікарні призначений Микола Олександрович Добровольський, який зробив великий внесок у розвиток Близнюківської ЦРЛ (1936-1958рр.).

Близнюкіська лікарня, як і більшість земських лікарень, з честю виправдала своє призначення в боротьбі з епідеміями, в наданні допомоги хворим  і пораненим у роки громадянської війни та в лихоліття суворих випробувань Великої Вітчизняної війни.

У після воєнні роки лікарню було відновлено та налагоджено роботу (згідно наказу по Близнюківському райздороввідділу від 25 січня 1945 року №6).

Найбільшого розвитку медичне обслуговування набрало з 1958 року, коли в Близнюках закінчили будівництво медичного  містечка (нова лікарня на 100 ліжок, поліклініка). В лікарні працювало 16 лікарів, 58 фельдшерів та медсестер.

Подальший розвиток лікарні розпочинається в 1983 році, коли розпочато будівництво нового 3-ох поверхового лікарняного корпусу на 320 ліжок.

В 2019 – 2021 роках, завдяки програмі президента України «Велике будівництво» та активній підтримці Близнюківської селищної ради, була проведена реконструкція комплексу будівель Комунального підприємства «Близнюківська центральна районна лікарня».

На теперішній час КП «Близнюківська ЦРЛ»  складається з наступних відділень:

  • Хігургічно-гінекологічне відділення;
  • Терапевтичне відділення;
  • Реабілітаційне відділення;
  • Неврологічн-педіатричне відділення;
  • Паліативне відділення;
  • Поліклінічне відділення

Загальна кількість ліжок в лікарні – 166, з них : терапевтичне відділення – 20 ліжок; хірургічно-гінекологічне відділення – 88 ліжок; неврологічно-педіатричне відділення – 28 ліжок; реабілітаційне відділення – 20 ліжок; паліативне відділення – 10 ліжок; поліклінічне відділення - 16 ліжок денного стаціонару.

Мережа КП «Близнюківської ЦРЛ» складається з 3 амбулаторій загальної практики сімейного типу та 17 фельдшерсько-акушерських пунктів, які охоплюють всю територію громади Близнюківської селищної ради.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування